English booking Thai booking

Od októbra bude let do Thajska zážitkom

Od októbra bude let do Thajska zážitkom

Aerolinka EVA AIR bude prevážať svojich európskych cestujúcich na obľúbenej trase Viedeň - Bangkok Boeingom 777-300 ER, vďaka ktorému sa dovolenka začne už na palube lietadla.

Bratislava 17. marca (OTS) - EVA AIR neustále vylepšuje svoje služby, tentokrá sa zamerala na európskych cestujúcich. Letecká spoločnosť už od októbra tohto roku nasadí na turisticky atraktívnej linke Viedeň - Bangkok - Taipei moderné lietadlá typu Boeing 777-300ER, čím nahradí súčasný Airbus 330-200. Pre pasažierov to znamená viac sedadiel v exkluzívnej business triede Royal Laurel Class a predovšetkým veľmi populárnu triedu „Elite”.

Táto trieda vyplnila rozdiely medzi triedami „economy” a „business class”. Aerolinka EVA AIR ju v roku 1992 predstavila ako jedna z prvých a stanovila tak míľnik v oblasti letectva. Pôvodne sa volala „Premium Economy”, následne „Evergreen de Luxe” a dnes „Elite”. U pasažierov sa teší veľkej obľube, o čom svedčia aj slová generálneho manažéra pre rakúsku pobočku spoločnosti EVA AIR, Edwarda Ho: „Naši cestujúci dlho čakali na ‘Triple Seven’, teda Boeing 777-300ER predovšetkým pre žiadanú a modernú Elite Class. Teraz sme schopní ponúknuť tento typ lietadla so všetkými jeho výhodami a dopriať im ešte väčší zážitok z letu.”

Podobný názor zastáva aj Andrej Maťko zo spoločnosti Setwings, ktorá je výhradným zástupcom EVA AIR na Slovensku. „Medzitrieda Evergren de Luxe s veľkými sedadlami a ešte väčším komfortom sa v minulosti tešila veľkej obľube. Sme šťastní, že ju od jesene budeme môcť našim zákazníkom znovu poskytovať, predovšetkým preto, že Thajsko patrí u Slovákov dlhodobo medzi top destinácie. Chceme, aby ich dovolenka bola zážitok už počas letu,” hovorí A.Maťko.

Lietadlo Boeing 777-300ER je navrhnuté ako tri triedy pre 313 cestujúcich: 38 pasažierov v triede Royal Laurel , 64 v triede Elite a 211 v ekonomickej triede. Elegantný dizajn umocňuje pohodlie, sedadlá majú rozostupy 96,5cm v Elite triede a 81 cm v ekonomickej triede. Všetky sedadlá sú vybavené elektrickými zásuvkami 110V a USB pripojením. Každý hosť na palube má prístup k svojmu vlastnému interaktívnemu programu „Star Gallery" s viac ako 50 filmami, vyše 1.000 hudobnými titulmi a desiatimi videohrami, tiež k digitálnemu systému air-to-ground umožňujúcemu zasielať správy na mobilný telefón alebo e-maily. Cestujúci sa môžu tešiť na jedlo podávané z parných rúr a vybrať si medzi ázijským a európskym menu.

Pasažieri luxusnej triedy Royal Class Laurel, ktorá bola prvýkrát predstavená v roku 2012, majú k dispozícii priestranné sedadlo široké cca 65 centimetrov, ktoré sa dá rozložiť takmer na 2 metre. 38 sedadiel v tejto triede je usporiadaných tak, aby sa cestujúci mohli dívať von oknom bez otáčania. Miesta v strede sú ideálne pre spolucestujúcich, ktorí chcú spolu jesť a hovoriť. Vešiak, priestor pre obuv, úložný priestor pre vodu, okuliare, časopisy a písacie potreby sú samozrejmosťou. Súkromie si môžu pasažieri vytvoriť deliacimi panelmi.

Náročných klientov príjemne prekvapia najnovšie audio a video technológie s 15,4-palcovým dotykovým displejom a hi-fi slúchadlami s potlačením šumu. Cestujúci s vlastnými elektronickými zariadeniami môžu pracovať alebo relaxovať s použitím multifunkčných AV-vstupov , USB a iPod portov v systéme vybavenom softvérom, ako je Media Player, Photo Viewer a PDF Reader.

S novinkou v podobe Boeingu „Triple Seven” je spokojné aj viedenské medzinárodné letisko, dlhoročný parner taiwanskej aerolinky. „Sme nadšení rozhodnutím EVA AIR nasadiť Boeing 777 na trase medzi Bangkokom a Viedňou. Ázia je rýchlorastúci trh tak pre podnikanie, ako aj pre turizmus, a toto rozhodnutie iba podčiarkuje význam tejto trasy,” tvrdí Julian Jäger, riaditeľ letiska Vienna International Airport.

Letový poriadok Taipei - Bangkok - Viedeň a späť počnúc od 3. októbra 2016