English booking Thai booking

Najkratší a najrýchlejší priamy let Viedeň - Bangkok

Najkratší a najrýchlejší priamy let Viedeň - Bangkok

Dovolenka v obľúbenej exotickej destinácii Thajsko láka najmä v čase, kedy je u nás sychravo a zima. Ten, kto chce letieť za najlepšie ceny, by sa mal načas rozhodnúť a najmä spočítať si celkové náklady na cestu do inak cenovo výhodnej destinácie. Čím bližšie k odletu, tým vyššie ceny.  Čím dlhší let, aj keď na prvý pohľad lacnejší, tým drahší let.

„Cena za letenku na diaľkovej trase z Európy do Ázie je na prvý pohľad rozhodujúca, no dovolenkári často zabúdajú na „vedľajšie náklady“ najlacnejšieho letu“, vysvetľuje Andrej Maťko, ktorý na našom trhu zastupuje leteckú spoločnosť EVA Air, ponúkajúcu 3 krát týždenne priame lety z Viedne do thajského Bangkoku.

Cenová politika leteckých spoločností sa za posledné roky výrazne zmenila a pri niektorých destináciách sa dá hovoriť doslova o cenovej vojne. Tá teraz vstupuje do novej fázy. „ Ceny za spiatočnú letenku na trase Viedeň – Bangkok za posledné roky spadli z 1.000 € až na úroveň okolo 600 €. Po odrátaní letiskových poplatkov sa dostanete na cenu okolo 350 €. Treba ale pripomenúť, že ide o 8.441 km dlhý medzikontinentálny let, čiže cena je neuveriteľne nízka“ poznamenal Andrej Maťko. Tento boj spôsobil už konkrétne zmeny, ktoré pocítia aj cestujúci, pretože v rámci zvyšovania vyťaženosti lietadiel, mnohé letecké spoločnosti rušia priame spoje alebo frekvenciu letov. Tak napríklad letecká spoločnosť Air Berlin donedávna ponúkala z Viedne priame lety do Bangkoku, ale od jesene sa s touto spoločnosťou dostanete do Thajska len s dvoma prestupmi.
„Priame lety dnes ponúkajú už len dve spoločnosti, EVA Air a Austrian Airlines. Priamy let trvá okolo 10 hodín. Každé jedno medzipristátie môže cestu predĺžiť aj o 8 hodín. Pobyt na tranzitnom letisku stojí nielen čas ale aj peniaze - potrebujete sa najesť a napiť, nehovoriac o lákavých duty free shopoch. Ak cestujúci pokračuje ďalej na niektorý z thajských ostrovov, napríklad Koh Samui alebo Phuket, celkový čas cesty na dovolenku sa môže predĺžiť až na 20 hodín,“ dodáva Andrej Maťko z EVA Air.

Preto ak budete porovnávať ceny, preverte si aj celkovú dĺžku cesty a počet prestupov.

 

Prehľad dĺžky letov Viedeň – Bangkok najväčších leteckých spoločností:

spoločnosť
dĺžka letu
druh letu
medzipristátie
Austrian                                        
10 hod 00 min    
priamy let  
EVA Air 10 hod 25 min priamy let  
Aerosvit 12 hod 45 min 1 stop Kyjev
Thai Airways 12 hod 50 min 1 stop Mníchov
Turkish Airlines 13 hod 25 min 1 stop Istanbul
Swiss 13 hod 25 min 1 stop Zürich
Lufthansa 12 hod 50 min 1 stop Frankfurt
Air France 14 hod 00 min 1 stop Paríž
Finnair 14 hod 10 min 1 stop Helsinki
Emirates 14 hod 30 min 1 stop Dubaj
Qatar 14 hod 35 min 1 stop Doha
Aeroflot 14 hod 55 min 1 stop Moskva
KLM 15 hod 25 min 1 stop Amsterdam
British Airways 15 hod 30 min 1 stop Londýn
Airberlin 16 hod 50 min 2 stopy Berlín, Abu Dhabi
Egypt Air 16 hod 55 min 1 stop Káhira
Etihad 17 hod 25 min 2 stopy Frankfurt, Abu Dhabi
Royal Jordanian 17 hod 50 min 1 stop Amman
China Airlines 18 hod 20 min 1 stop Peking