English booking Thai booking

EVA Air - šiesta najbezpečnejšia spoločnosť

EVA Air - šiesta najbezpečnejšia spoločnosť

Najbezpečnejšia letecká spoločnosť

EVA Air bola opäť zaradená medzi 10 najbezpečnejších aeroliniek sveta. Už 9 rokov patrí medzi TOP aerolinky v rebríčku "AERO International".

Taiwanská letecká spoločnosť EVA AIR bola opäť zaradená v rebríčku "TOP 10" najbezpečnejších aeroliniek, ktorý každoročne hodnotí nemecký magazín AERO International. Už 9 rokov sa EVA Air drží v špičke medzi najbezpečnejšími leteckými spoločnosťami, a jej umiestnenie ide stále vyššie. So svojim bezpečnostným programom, neustále sa zlepšujúcimi výsledkami a vysokými štandardmi má EVA Air  stabilné postavenie medzi poprednými medzinárodnými leteckými spoločnosťami a momentálne jej patrí 6.miesto v "TOP 10" hneď za Finn Air, Air New Zealand, Cathay Airways, Emirates a Etihad Airways.

AERO International, mesačník zameraný na civilnú leteckú prepravu, vydáva každý rok hodnotenia bezpečnosti podľa analýz nemeckej spoločnosti Jet Airliner Crash Data Centre (JACDEC), ktorá sa zaoberá výskumom leteckých nehôd. Tento rok JACDEC hodnotila viac ako 800 aeroliniek v celom svete. Hodnotilo sa podľa kritérií, ktoré reálne zahŕňajú letecké nehody za posledných 10 rokov a letecké straty za posledných 30 rokov. EVA Air je bez akýchkoľvek leteckých strát alebo nehôd už 21 rokov svojho pôsobenia na trhu. Top umiestnenie v hodnotení bezpečnosti je výsledkom vysokej úrovne bezpečnostného vzdelávacieho programu pre zamestnancov, pravidelných inovácií systému a zariadení s najnovšími leteckými technológiami a trvanie na striktnom dodržiavaní procesov údržby lietadiel, pozemnej údržby a letových operáciách.

Od roku 2005 podlieha EVA Air  bezpečnostnému auditu organizácie IATA / IOSA, kde zakaždým získala certifikát za nulové nedostatky. EVA Air nadobudla v roku 2003 novú flotilu lietadiel Boeing 777-300ER a Airbus 321-200. V najbližšej budúcnosti je plánovaná ďalšia výmena starších modelov lietadiel za nové, pre zachovanie spoľahlivosti, vyššej kvality bezpečnosti letov a služieb pre pasažierov.

EVA Air a jej dcérska spoločnosť UNI Air taktiež získali ocenenie "Zlaté krídlo" za bezpečnosť od taiwanskej organizácie Civil Aeronautics Administration (CAA). EVA Air bola vybraná pre kvalitu svojich medzinárodných a čínsko-taiwanských letov, prekonala ostatných taiwanských prepravcov v manažmente bezpečnosti letov, letovej spoľahlivosti a servisu pasažierom. Táto pocta sa dostala spoločnosti EVA Air už štvrtýkrát.

EVA Air spája medzinárodnú sieť najdôležitých destinácií, zahŕňa tucet miest v Číne a smeruje do priemyselne najrozvinutejšie mestá v Ázii.

Spoločnosť lieta trikrát do týždňa, v stredu, piatok a v sobotu, z Viedne cez Bangkok do Taipei. Lety operuje Airbus A 330-200. Súčasný odlet je 19:25 z Viedne, prílet do Bangkoku je nasledujúci deň o 11:30 miestneho času a prílet do Taipei je 17:10 miestneho času.