English booking Thai booking

EVA Air - budúci člen Star Alliance

EVA Air - budúci člen Star Alliance

Star Alliance oznámila prijatie EVA Air ako budúceho člena aliancie. Toto rozhodnutie potvrdzuje dlhodobú stratégiu rozširovania aliancie v nových regiónoch, ktoré preukazujú silný ekonomický rast.

Mark Schwab z vedenia Star Alliance, pri tejto príležitostí hovorí: ”EVA air bol ideálny kandidát na nového člena aliancie, svojim zameraním letov na ďaleký východ prinesie do našej globálnej siete veľa nových smerovaní. Týmto sa zvýšia možnosti našich zákazníkov, čo nám otvára cestu k pozícii najvýznamnejšej leteckej aliancie.“

Star Alliance už 15 rokov napreduje vo svojom rozvoji. V oblasti Ázia / Pacifik bude mať do polovice roka 2013 až 8 členov.

Vďaka tomuto členstvu bude môcť EVA air ponúknuť svojim klientom prístup k širšej sieti letov, novým možnostiam nadväzností letov, ako aj využitia míľových programov „frequent flyer“.

„Po dôležitých jednaniach sme došli k záveru že Star Alliance je pre EVA Air vhodný parter. Naše siete sa ideálne dopĺňajú, čím výrazne rozšírime naše pôsobenie na trhu. Veľmi sa tešíme novej spolupráci a nadobudnutiu nových klientov. Členstvo v Star Alliance je pre nás ešte atraktívnejšie vďaka partnerstvu s Air China“ hovorí James Jeng, konateľ spoločnosti EVA air.

Proces integrácie môže začať ihneď spoluprácou príslušných tímov, ktoré sa budú podieľať na prácach súvisiacich s pripojením leteckej spoločnosti k aliancii. Ako hlavná letecká spoločnosť bude pri týchto prácach asistovať Air China.

EVA Air s približne 60-timi destináciami prinesie do Star Alliance aj unikátne destinácie, ako sú Kaohsiung na Taiwane a Surabaya v Indonézii. Geografická poloha Taiwanu je strategickým miestom pre ázijskú centrálu, nakoľko ma najbližšiu vzdialenosť ku všetkým veľkým mestám v Ázii a Pacifiku. Celkový počet leteckých spoločností v tejto sieti je 30 (26 súčasných a 4 budúce), čo umožňuje ponúknuť 22 000 denných liniek do 1345 destinácií v 191 krajinách.