English booking Thai booking

Laos - miesto, na ktorom zastal čas

1. apríl 2017

Úsmev, prosím!

Laos - miesto, na ktorom zastal čas

Krajina usmievajúcich sa psov

Úsmevy sa spájajú azda s každou krajinou juhovýchodnej Ázie. Patrí to ku kultúre. Či už je to Thajsko, Mjanmarsko alebo Vietnam, úsmevy miestnych sú nekonečné. V jednej krajine je ale predsa len o čosi vyššia hranica usmievavosti, než v ostatných. Áno, tou krajinou je Laos. Vraví sa, že v Laose sa neusmievajú len ľudia, ale aj zvieratá, a ono je to naozaj tak. Usmievajú sa ešte aj psy, a tak si Laos vyslúžil celkom zaujímavý prívlastok. Krajina usmievajúcich sa psov. Pozdrav sa sabaidee a uvidíš, že sa pri tom nedá neusmievať!

Laos ľudia

Čo je to turizmus?

Pre nás čosi bežné. Pre ľudí v Laose však nie. Môže sa teda stať, že počas dovolenky v Laose stretneš iba minimum turistov, prípadne žiadnych. A to aj vtedy, keď navštíviš tie najlepšie atrakcie v Laose, či už hlavné mesto Vientian, alebo známy Luang Prabang. Miestni na turistov nie sú zvyknutí. Budú ti chcieť ochotne pomôcť. Ukázať ti ich spôsob života, poodhaliť kúsok súkromia a porozprávať o ich každodenných radostiach a starostiach. Nehľadaj za tým peniaze. Títo ľudia to budú robiť z radosti a najmä nezištne.

Laos - krajina usmievajúcich sa psov

Bude čo obdivovať

Tak, ako býva zvykom v krajinách juhovýchodnej Ázie, budeš mať čo obdivovať. Kultúra a spôsob života ti utkvejú v pamäti zrejme najviac. Konzumný spôsob života, honba za peniazmi a predbiehanie sa v postavení v Laose nemá miesto. Spoj to s nádhernou prírodou a pohostinnosťou miestnych — vznikne priam panenská krajina. Nedotknutá masovým turizmom. Už len z tejto nehmotnej stránky sa dá poskladať zoznam, čo zažiť v Laose. Zážitky z cestovania po tejto krajine ti ostanú po celý život.

Laos - poľnohospodárstvo

Exotika bez pláže

Ak by som práve teraz písal o okolitých krajinách Laosu, pláže by som ti zaiste odporučil. Keďže je ale reč o Laose, pláže ti odporučiť nemôžem. Je to z jednoduchého dôvodu. Krajina, v ktorej zastal čas, jednoducho, pláže nemá. Áno, je to vnútrozemská krajina. Ak som práve zbúral tvoje predstavy o exotickej dovolenke plnej snehobielych pláží, na Laos zabudni. Sem sa totiž chodí kvôli niečomu úplne inému. História krajiny ruka v ruke s kultúrou a prírodným bohatstvom ti dajú ten pravý dôvod, prečo navštíviť Laos!

Laos - príroda

Rada EVA Air

Letenka do Laosu ťa nemusí vyjsť draho. Letecká spoločnosť EVA Air ponúka letenky do Laosu za fantastické ceny! Vyber si triedu Elite Class. Len v nej dostaneš pohodlie biznis triedy za cenu ekonomickej. Na letenke pritom môžeš teraz ušetriť vďaka špeciálnym ponukám EVA Air ešte viac. Okrem toho, ceny hotelov v Laose sú naozaj nízke, a tak si budeš môcť dopriať veľa muziky za málo peňazí.