English booking Thai booking

Golden Triangle: Siem Reap - Koh Samui

1. júl 2017

Oddychová verzia Kambodža - Thajsko

Golden Triangle: Siem Reap - Koh Samui

To najdôležitejšie

Predstav si 12 dňový zájazd, ktorý ani nie je tak zájazdom, skôr pobytom. Jednoducho, dni nebudeš mať natrepané množstvom atrakcií, práve naopak. Je to ako keď spojíš dovolenku v Kambodži a dovolenku v Thajsku. Samozrejme s tým, že si pozrieš to najpodstatnejšie. Pozrieš si must see atrakcie a inak si užívaš dokonalý oddych. Kambodža síce nie je úplne dovolenkovou krajinou, ale o to lepšie sa budeš cítiť. No a o Thajsku sa snáď ani nemusím zmieňovať, či? Prečo navštíviť Siem Reap a Koh Samui? V rámci tejto oddychovej verzie Golden Triangle práve kvôli zaslúženému relaxu. No a ešte kvôli top atrakciám. Na ostrove Koh Samui sú to nespochybniteľne nádherné exotické pláže a v Siem Reap scénická pamiatky Angkor Wat.

Golden Triangle - Kambodža

Siem Reap

Postačia 4 dni v Siem Reap? Bohate! Tiež je tu však jedno veľké ALE! Stačia totiž v rámci tohto variantu Golden Triangle. Budeš mať neúrekom času na návštevu Angkor Wat, ktorý patrí medzi najlepšie atrakcie v Kambodži. Vraví sa, že sa z toho môžeš prechrámovať, no nemaj obavy. Tento komplex môžeš prejsť aj niekoľkokrát a zakaždým to bude jeden z tých najpútavejších momentov. Môžeš ešte spoznávať celú oblasť, kedže Siem Reap sa stalo cestovateľským centrom Kambodže. Ale zasa, na to by ti už 4 dni asi nestačili. Predsa len, využi ich radšej na dokonalé spoznávanie Angkor Wat a na relax v parádnom hoteli. Luxus, spa a oddych, ktorý si budeš môcť dopriať v spojitosti s bránou do starobylého sveta, to je dovolenka!

Golden Triangle - Siem Reap

Angkor Wat

Tento chrám, komplex, je ten najdôležitejší bod v zozname, prečo navštíviť Kambodžu. Dáme si trocha histórie, čo ty na to? Angkor Wat bol postavený v dobách minulých pre kráľa Súrjavarmana II. Jednak ako jeho chrám a druhá vec je, že mal slúžiť ako hlavné mesto. V 12. storočí bol zničený a obnovený bol až po dlhej dobe. Po rekonštrukcií sa v 14. storočí stal chrám budhistický (dovtedy bol hinduistický). No a takým ostal až dodnes. To, že chrám je doslova symbolom Kambodže, tamojší obyvatelia vedeli už v 19. storočí. Angkor Wat sa stal synonym tejto krajiny. Ak sa povie Kambodža, prvá asociácia, ktorá ti napadne, musí znieť Angkor Wat, inak to nejde. Mimochodom, je vyobrazený na všetkom, čo s Kambodžou súvisí. Dokonca i na vlajke!

Golden Triangle - Angkor Wat

Koh Samui

Čo sa týka exotiky, Koh Samui je absolútnou klasikou! Počas cesty cez Golden Triangle, ktorú ti bude tvoriť Siem Reap a Koh Samui, tento ostrov by ti mal zabrať 6 dní. Povedzme si na rovinu, tu pôjde hlavne o pláže. Tie pláže, ktoré patria medzi najlepšie atrakcie na Koh Samui. Tie čisté katalógové snehobiele pláže s tyrkysovou vodou a príjemným vánkom. Už si to predstavuješ? Spomeniem ti ich zopár. Medzi tie najlepšie pláže na Koh Samui teda patrí pláž Chaweng, Bophut, Lamai či Maenam. A ver mi, úplne postačí pokiaľ tých 6 dní stráviš iba na jednej pláži. Zlatý trojuholník v tomto variante je predsa o oddychu, o relaxe, a tak sa nemáš kam naháňať. Vychutnaj si to sladké, príjemné nič nerobenie, kým máš na to čas!

Golden Triangle - Koh Samui

Rada EVA Air

Cestovanie krajinami Golden Triangle ťa nemusí vyjsť draho. Letecká spoločnosť EVA Air ponúka letenky do juhovýchodnej Ázie za fantastické ceny! Výhodou je tiež priamy let z Viedne do Bangkoku bez prestupovania. Vyber si triedu Elite Class. Len v nej dostaneš pohodlie biznis triedy za cenu ekonomickej. Na letenkách pritom môžeš teraz ušetriť vďaka EVA Air Joker ešte viac. Okrem toho, vždy si vyberieš hotel, aký ti vyhovuje a cestovanie krajinami Golden Triangle si tak viac užiješ.